Turkish English

Şehitlerimiz için milletçe yastayız

Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı "Türkiye, büyük ve güçlü bir devlet.. Şehitlerimiz için milletçe yastayız."

Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, İdlib’te çok sayıda askerimizin hayatını kaybettiği kalleş saldırıyı kınadı.

Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı; Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan Mehmetçiklerimizin yürekleri yaktığını ifade etti.
İdlib’ten gelen acı haberlere ilişkin mesaj yayımlayan Halıcı, şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, gazilerimiz için acil şifalar, ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi.
Halıcı mesajında “Ülkemiz birlik ve beraberlik içinde güçlüdür. Devletimiz ve Ordumuzun yanındayız. Mübarek Kandil gecesinde acı haberle sarsılan aziz Milletimize Yüce Allah’tan sabır diliyorum. Türk milletinin, var olduğu günden bu yana vatanı ve bağımsızlığını namusu bilmiş, herhangi bir tehdit karşısında gözünü bile kırpmadan canını feda etmiştir. Bugün de bizlerin huzuru, vatanının bölünmez bütünlüğü ve milletinin bekası için sınır ötesinde görev yapan gözü pek Mehmetçik'imiz, ne yazık ki hain bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizin sınır güvenliği ve vatanımızın ilelebet payidar kalması için görev yaparken, İdlib bölgesinde uğradığı hain saldırıda şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize ise acil şifa diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Sadece yüreğimizle değil, tüm varlığımızla, canımızla, tüm maddi imkânlarımızla vatan görevinde devletimizin yanındayız ve emrindeyiz. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.